Буцький каньйон – це одна з найбільш популярних локацій для цінителів гарної природи в Черкаській області. Ми розповімо, за що ж це місце так люблять туристи з усієї України та чи варто його відвідати.
Буцький каньйон – це одна з найбільш популярних локацій для цінителів гарної природи в Черкаській області. Ми розповімо, за що ж це місце так люблять туристи з усієї України та чи варто його відвідати.
Де розташований Буцький каньйон?
Каньйон починається за 800 м нижче греблі колишньої Буцький ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, висотою близько 30 метрів. Довжина каньйону – більше двох кілометрів, ширина – 80 метрів.
Перед входом в Буцький каньйон води Гірського Тікича стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи гучний двометровий водоспад-перекат Вир. Біля нього ще в XIX столітті побудували великий водяний млин, від якого збереглися лише фрагменти.
Буцький каньйон – це досить широко відома рекреаційна зона, її люблять скелелази, цінителі сплавів на байдарках і просто цінителі гарної природи. В ході прогулянки по Буцький каньйон ви можете помилуватися місцевими визначними пам’ятками. Серед яких:
- Покинута ГЕС. Будівля однієї з перших гідроелектростанцій зараз облюбували сталкери і концептуальні фотографи.
- Покинута водяний млин. Створений він був в XIX столітті. Збереглися лише частина обертового механізму, а також сама будівля. А ще, місцеві складають легенди про привидів в будівлі того млина.
- Водоспад Вир. Невисокий – всього два метри, а також досить пологий, але все ж красивий. А влітку в районі водоспаду дуже приємно купатися.
- Лисакова скеля. Мальовнича скеля, яку облюбували екстремали. Висота скелі – 12 метрів. Як правило, з неї стрибають у воду, але такий фокус ми вам радимо провертати тільки в тому випадку, якщо ви впевнені у своїй підготовці.
Буцький каньйон: що робити?
Так як довжина каньйону – всього два з половиною кілометри, на його огляд багато часу не знадобиться. Стартувати найкраще від греблі ГЕС по правій стороні берега і спускаючись уздовж схилу, захопити водоспад Вир і дійти до Лисакової скелі. На Буцький каньйон можна набрати джерельної води, влаштувати пікнік, просто помилуватися красивими пейзажами, настільки нетиповими для Центральної України, влаштувати сплав по річці на різних човнах і байдарках, просто погуляти, – вибирайте той варіант, який вам подобається. Влітку тут можна купатися і плавати: вода чиста і тепла. А роль пляжу виконують великі гранітні камені. А плавання під водоспадом Вир і зовсім має потужний розслабляючий і лікувальний ефект. Багато в чому тому, що міць потоку води цілком порівнянна з потужністю всім відомого душа Шарко.
Буцький каньйон – це маленька Швейцарія в Центральній Україні або, якщо завгодно, маленька Скандинавія, адже рельєф каньйону так нагадує всім відомі скандинавські фіорди.
Тому на питання, чи варто поїхати на Буцький каньйон, ми можемо відповісти однозначно – варто. У будь-який час року, в будь-якій компанії, щоб насолодитися прекрасними видами і доторкнутися до природи. Вам точно сподобається, адже краса Буцького каньйону зачаровує