• UA
 • EN
 • RU
Забронювати
Особливості та переваги лімфодренажного масажу — актуальні техніки та рекомендації

Лімфодренажний масаж обличчя – особлива методика апаратного чи мануального впливу. У процесі масажу здійснюється пряма дія на потоки лімфи під шкірою обличчя. В результаті виявляється косметичний та оздоровчий ефекти: зміцнюється імунітет, покращується кровообіг, виводяться токсини. Для отримання максимального ефекту від процедури рекомендується проходження курсу, що включає до 15 процедур. Рекомендується повторювати курс як мінімум двічі на рік для закріплення ефекту.

Ознаки застою лімфи

Ви легко зможете самостійно визначити, що вам потрібен курс масажу за такими ознаками:

 • підвищена стомлюваність, погане самопочуття та млявість протягом останніх кількох тижнів;
 • виникли набряки, мішки під очима, обличчя опухає після довгого сну;
 • пігментні плями, вугровий висип та різноманітні папіломи також можуть проявлятися в результаті застою лімфатичної системи.

Деякі жінки при зіткненні з подібними проблемами починають вживати сечогінні препарати, але вони, виводячи зайву рідину, не здатні вирішити питання застою лімфи. Необхідна консультація косметолога та вирішення питання за допомогою спеціального масажу.

Як здійснюється лімфодренажний масаж?

Залежно від техніки проведення розрізняють масажі:

 • ручний чи мануальний;
 • апаратний

При цьому обидва сприяють покращенню лімфоструму. Сама лімфа виступає ключовою рідиною, яка відповідає за безліч функцій:

 • виведення канцерогенів та токсинів;
 • контроль балансу води;
 • регулювання поглинання жирів

Зниження фізичної активності, низька якість сну, регулярне куріння та прийом алкоголю, порушення правил харчування може призвести до застою. В результаті підвищується ймовірність утворення мімічних зморшок, втрачається тонус шкіри, утворюється друге підборіддя, втрачається контур обличчя, а також з’являються мішки під очима.

Впоратися з подібними проявами застою можна скориставшись лімфодренажною апаратною або мануальною технікою масажу. Пристрій використовує низькочастотні імпульси, що стимулюють роботу лімфатичної системи.

Сам масаж здійснюється вздовж лімфатичних судин, а гарантувати безпеку під час проведення процедури можна лише при зверненні до фахівця.

Які існують протипоказання?

Навіть з огляду на всю користь, яку можна отримати від проведення лімфодренажного масажу, рекомендується звернути увагу на кілька протипоказань до процедури. До таких відносять:

 • вагітність;
 • захворювання шкірних покривів;
 • цукровий діабет;
 • захворювання кровоносних судин;
 • ниркову недостатність.

Навіть якщо у списку немає вашого захворювання, рекомендується перед проведенням проконсультуватись у косметолога.

Чи варто готуватись до проведення лімфодренажного масажу?

Спеціальних процедур з підготовки до масажу проводити не слід, але слід звернути увагу на кілька рекомендацій. З ранку перед процедурою варто припинити вживання алкоголю та куріння. Вони негативно позначаються на відпливі лімфи. Додатково рекомендується скоротити кількість жирної, гострої та солоної їжі.

Якщо така можливість, рекомендується проводити процедуру лімфодренажного масажу після вечері. Подібний підхід збільшує ефективність процедури, що проводиться.

Після масажу не варто виконувати активні фізичні вправи. Рекомендується стан спокою, а також вживання великої кількості холодної чи теплої негазованої води.

Різноманітність лімфодренажного масажу

Існує кілька видів лімфодренажного масажу – апаратний та ручний. Їх принцип єдиний – здійснюється пряма дія на рух лімфи, щоб вона робила відтік від проблемної ділянки. Це відбувається при посиленні кровообігу або при натисканні на певні ділянки шкіри.

Розрізняють також такі підвиди масажу:

 • апаратний вакуумний – встановлюються спеціальні банки, що всмоктують певні ділянки, сприяючи руху лімфи, в процесі косметолог пересуває по шкірі, запобігаючи появі почервоніння і синців;
 • мікрострумовий – у процесі масажу виявляється невелика дія мікрострумових хвиль на певні ділянки особи, необхідні для розгону рідини, що застоялася, а всі необхідні маніпуляції здійснюються за допомогою компактних електродів

Перед вибором курсу конкретного масажу, рекомендується проконсультуватися зі спеціалістом, щоб зрозуміти, який формат масажу підійде саме вам, для отримання максимального результату.

Якщо апаратний формат вам не підходить, варто вдатися до ручного. У деяких випадках можуть використовуватися спеціальні ароматичні олії для додаткового розслаблення. В результаті пройденого курсу ви зможете помітити позитивні зміни, які рекомендується закріпити правильним харчуванням та переглядом ставлення до куріння та алкоголю.


 

Звертайтеся до нас за телефоном або електронною поштою:
Телефон: +38 (097) 753 2000
Пошта: reception@aquadar.com
Ліцензія МОЗ України серія АГ №598558 от 19.04.2012 г.